Naše vize, poslání - proč si vybrat právě NEXTWIND.CZ?

Naším posláním je budování dlouhodobých a vzájemných vztahů se zákazníky, kterým poskytujeme nejen své zboží, ale také komplexní služby v podobě servisu a podpory. Jednou z těchto podpor je také unikátní blog zaměřující se na uživatelské recenze a různé návody, tipy a rady pro zákazníky.

Co je to repasovaný počítač?

Za repasované počítače jsou zpravidla považovány služební manažerské notebooky z velkých korporací, především bank, pojišťoven apod., které během pravidelných krátkých intervalů (závisí na dobu odpisů) obměňuji (modernizují) výpočetní techniku. Tyto vyřazené notebooky nejvyšších tříd jsou konstruovány na mnohem delší životnost, proto jsou dále ve velkých dodávkách odkupovány specializovanými firmami. Takové notebooky projdou kontrolními testovacími procesy a jsou vyčištěny. Vadné komponenty jsou vyřazeny a nahrazeny plně funkčními.

Zajímavostí je také procento reklamovaných repasovaných počítačů, které je v porovnání s novými modely mnohem menší. Je to dáno jejich zaměření na velmi náročnou korporátní klientelu, a proto jsou notebooky konstruovány na vysoké úrovni a jsou spolehlivější. Tomu také odpovídaly ceny nových pracovních počítačů pohybující se v řádech minimálně trojnásobku běžných klasických spotřebních low-end modelů.

V komparaci s automobilovým průmyslem lze ZJEDNODUŠENĚ aplikovat stav výběru mezi ojetým vozem a novým. Nároční zákazníci s omezenými financemi většinou raději koupí ojetý prémiový vůz (Audi, BMW, Mercedes-Benz apod.) za původně více než milionové částky, na úkor nových vozů nižší střední třídy za cenu do půl milionů korun. Pár let ojetý luxusní vůz je totiž ve srovnání s nižšími řadami kvalitněji konstruován a je obecně spolehlivější, avšak za podobnou nebo nižší cenu. Pocit z používání je ovšem neporovnatelný.

Jaký je rozdíl mezi repasovaným počítačem a notebookem z bazaru?

Počítače prodávané v bazarech nebo na inzerát jsou použitým zbožím, které zpravidla neprochází žádnou technickou kontrolou a vnitřním pročištěním. Zejména v případě prodeje na inzerát může jít o zboží, které původní majitel prodává, protože se na něm začínají projevovat vady a on se ho snaží zbavit dřív, než přestane fungovat úplně. Problematická je v takovém případě hlavně reklamace vadného přístroje a hrozba nákladů na opravu. Na počítače zakoupené na inzerát nebo na aukčních serverech není zpravidla poskytována žádná záruka. Zatímco za prodejem repasované techniky stojí firma (i zde se vyplatí vybírat pouze kvalitní firmy), u které lze bezproblémově uplatnit záruku. Některé kvalitnější firmy nabízí v průběhu, kdy je repasovaný notebook na reklamaci, možnost bezplatného zapůjčení náhradního počítače.

Námi nabízené počítače navíc prochází více procesy kontroly. Už při nákupu použité techniky u velkých firem se snažíme vybírat pouze tzv. „áčkové“ kusy. Může se však stát, že se objeví součástí várky i nějaký ten vadný kus. To zjistíme následnou druhou kontrolou. Každý počítač, který přijde do naší firmy je totiž individuálně testován jak po hardwarové stránce, tak i softwarově a je důkladně vyčištěn. Díly, které se při testování projeví, jako vadné, jsou ihned nahrazeny bezproblémovými. Na námi nabízené zboží je poskytována záruka, takže v případě, že by něco přestalo fungovat, nemusíte se bát, že zůstanete bez počítače.

Vyšší kvalita naších nabízených repasovaných počítačů je ovlivněno rovněž tím, že se zaměřujeme výhradně na nejvyšší modely renovovaných značek - nejčastěji Dell (řady Latitude / Precision), Lenovo (řady ThinkPad T / W / X / R) a Hewlett-Packard (řady Compaq / Elitebook). Tyto business modely mají obecně mnohem menší poruchovost než notebooky spotřebitelské třídy typu Acer, Asus apod. S takovými podobnými značkami se však setkáme velmi výjimečně, což o kvalitě těchto přístrojů mnohé vypovídá.

Komu se vyplatí koupit repasovaný počítač?

Koupi repasovaného počítače stejně jako koupi jiného produktu významně závisí na konkrétních preferencích každého uživatele. Pokud očekáváte kvalitně zpracovaný notebook, který vydrží i hrubější zacházení, a který v mnohých ohledech vydrží mnohem déle než nové levné low-end modely, repasovaný notebook bude pro Vás vhodnější. Kvalitní kovová konstrukce a nadstandardní řešení v podobě např. dokovací stanice nemůže nový levný notebook nikdy nabídnout. Pro běžnou kancelářskou práci a prohlížení webových stránek jsou rychlostně zcela srovnatelné s novými notebooky střední kategorie. Po levném upgradu operační paměti RAM a pevného disku (HDD za SSD) lze rychlostně srovnat i s aktuálními notebooky s cenovkou 20 000 Kč a výše.

Záruční a pozáruční servis

Nákup u specializované firmy zaměřující se na použitou výpočetní techniku má jednu obrovskou a někdy až rozhodující výhodu oproti nákupu na inzerát či na některých z aukčních serverů. Jedná se samozřejmě o záruku, kterou z pochopitelného důvodu poskytujeme standardně jako součást širokého spektra nabízených služeb. Stane-li se, že se Vám v průběhu záruční doby porouchá počítač, nabízíme nadstandardní službu v podobě bezplatného zapůjčení náhradního, abyste nezůstali v tu nejdůležitější chvíli bez v dnešní době nepostradatelné výpočetní techniky. Jelikož je pro nás spokojenost a věrnost zákazníka na prvním místě, nabízíme jim rovněž bezkonkurenčně nejnižší ceny pozáručního servisu. Stejně tak standardní servis je u nás nabízen za velmi příznivé ceny, neboť se striktně držíme našich firemních hodnot.

Proč koupit repasovaný počítač od NEXTWIND.CZ?

 • Na notebooky poskytujeme ZÁRUKU
 • Záruční i pozáruční servis
 • Poradenství ZDARMA
 • Notebook je zkontrolován, vyčištěn a připraven pro používání
 • Volat můžete každý den od PO - NE: 8:00 - 20:00.
 • Rychlá e-mailová komunikace
 • Notebook odesíláme do 24h (můžete ho mít následující den doma)
 • Notebook je zabalen poctivě.
 • Je možné dodat notebook s větší RAM nebo HDD
 • V notebooku jsou připravené instalační programy např. Antivirové programy, kancelářské balíky "OFFICE", pro správu a úpravu fotografií, multimediální přehrávače, skype, webové prohlížeče (např. Firefox, Chrome…)
 • Osobní vyzvednutí v Plzni Slovanech